zaCZEPKI (3/2024)

Dzień Kobiet to szczególne święto kobiecości w pielęgniarstwie i położnictwie. Kobiecość może być wspierająca, dawać siłę – i o tym szeroko piszemy, przy okazji czyniąc „królową numeru” personę, która trzęsie internetami. 

Ale podkreślamy też z całą mocą, że kobiecość może również, niestety, odbierać chęć do wszystkiego. Przynosi rozdzierające serce uczucie: mobbingu, dyskryminacji, przemocy emocjonalnej, doświadczenie braku akceptacji i najgłośniejszy dźwięk w pokoju socjalnym – ciszę, która zapada, kiedy wchodzisz, ciszę, która trwa, gdy się witasz.

Marcowy numer dedykujemy wszystkim pielęgniarkom i położnym, które spotkały się z niezrozumieniem, a nawet ośmieszaniem z uwagi na posiadane wykształcenie i przygotowanie do zawodu. 

Magazyn Zaczepki

#zaCzepki powstały z potrzeby pozyskania przestrzeni, w której internetowa medyczna brać mogłaby się rozpisać na trochę więcej niż długość posta. Znajdziecie tu opis instagramowego uniwersum, w którym pokażemy wam, w co wierzymy. Czasopismo jest efektem popandemicznego odkrycia, że w otchłani social mediów jest całe mnóstwo zapaleńców, edukatorów, pracujących u podstaw, rozśmieszających, mówiących: jak jest, zadających trudne pytania. Zapraszamy do lektury i współtworzenia wszystkich zaCzepiających i z natury Czepliwych medyków.Najnowsze