Jak radzić sobie z przeziębieniem?

Pij ciepłą wodę!

Czy wiesz, że w chwilach przeziębienia warto pić ciepłą wodę, w temperaturze 37–40 stopni? To temperatura głęboka naszego ciała. Dzięki ciepłej wodzie organizm nie poświęca energii na jej ogrzanie do swojej temperatury. Używa natomiast jej potencjału cieplnego – rozgrzewa nasz organizm.

Najważniejsze w przeziębieniu jest nawadnianie!

Taka ciepła (nie gorąca!) woda pobudzi twój układ limfatyczny – sieć najdrobniejszych naczyń, również tych w zatokach! Jelita „lubią” taką ciepłą wodę w przeziębieniu, szczególnie gdy występuje u nas katar. Taka woda nawilży Twój organizm bardzo skutecznie w walce z przeziębieniem! Co ważne – pij ją regularnie małymi porcjami. Wlej taką wodę „jak do miodu” – do termosu czy kubka termicznego i pij na przeziębienie cały dzień.

Herbatka z miodkiem?

I nie, nie herbatę, nie wodę z miodem czy syropem malinowym. Zresztą gorąca herbata raczej podrażni Ci gardło i pogorszy stan zapalny, herbata odwodni, a miód pomiędzy posiłkami obciąży Twój metabolizm. Po co?! Po prostu pij ciepłą wodę! Zobaczysz, jaka jest smaczna! Na zdrowie.

Jak się nawodnić?

Warto pić ciepłą wodę, w temperaturze 37–40 stopni. To temperatura głęboka naszego ciała. Dzięki ciepłej wodzie organizm nie poświęca energii na jej ogrzanie do swojej temperatury i organizm nawadnia się szybciej.

Magazyn Zaczepki

#zaCzepki powstały z potrzeby pozyskania przestrzeni, w której internetowa medyczna brać mogłaby się rozpisać na trochę więcej niż długość posta. Znajdziecie tu opis instagramowego uniwersum, w którym pokażemy wam, w co wierzymy. Czasopismo jest efektem popandemicznego odkrycia, że w otchłani social mediów jest całe mnóstwo zapaleńców, edukatorów, pracujących u podstaw, rozśmieszających, mówiących: jak jest, zadających trudne pytania. Zapraszamy do lektury i współtworzenia wszystkich zaCzepiających i z natury Czepliwych medyków.Najnowsze