Autorzy


Stale zaczepiają w #zaCzepkach


Anna Woda

Magister pielęgniarstwa, w trakcie specjalizacji rodzinnej. Prowadzi Indywidualną Praktykę Pielęgniarską. Redaktorka naczelna #zaCzepek. Członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego i Rady Fundacji Polki w Medycynie. Entuzjastka rozwijania kompetencji społecznych. Hasa po krzaczkach, promuje kąpiele leśne i well-beeing wśród medyków. Uwielbia networking, bo tak się składa, że lubi ludzi. 

Jan Gruszka

Psycholog, psychoonkolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w procesie certyfikacji. Na co dzień pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Prowadzi zajęcia na UAM, USWPS i UMP w Poznaniu. Lubi fantastykę i wino.

Agnieszka Nicia-Pelczarska

Adwokatka wykonująca zawód przy Izbie Adwokackiej w Łodzi. Ukończyła studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi Kancelarię Adwokacją w Łodzi oraz w Skierniewicach. Prowadzi szkolenia dla lekarzy ginekologów i położników. Autorka wielu publikacji w czasopiśmie „Ginekologia po dyplomie”, współautorka książki Stany nagłe w ginekologii i położnictwie.

Ewa Kurlenda

Miłość do kinematografii sprawiła, że zamiast medycyny, skończyła wiedzę o filmie. Wykształcenie nie ma jednak nic do rzeczy, bo po prostu kocha kino. Ogląda wszystko, jednak jej serce skradły horrory i to właśnie po ten gatunek sięga najczęściej.

Szymon Raszka

Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa internistycznego. Pielęgniarz oddziałowy oddziału okulistycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Mateusz Sieradzan

Ratownik medyczny, licencjat specjalizacji pielęgniarstwa ratunkowego. Ma trochę dzieci. Ma też książki. Znajdziecie go tutaj: Instagram i Facebook.

Siostra Bożenna

Miłośniczka twardych igieł i miękkich pośladków. Odkąd została pielęgniarką, wizyty w cyrku są jej zbędne, ma je na co dzień. Aktywnie walczy z toksycznymi relacjami pacjent – medyk. Wyznaje starą chińską zasadę „praca nie wystygnie, kawa tak”. Pomimo to stara się zmieniać stereotyp Siostry Basen „niedaleko aparatu”. Publikuje głównie lolcontent, w który wplata merytoryczne treści ze świata pielęgniarstwa i medycyny, a czasem punktu widzenia pacjenta. Znajdziecie ją tutaj: Facebook i Instagram.

Szymon Szarowicz

Pielęgniarz anestezjologiczny pracujący na bloku operacyjnym w jednym z gdańskich szpitali. Ma cudowną żonę i dwie córki – kocha te 3 kobiety nad życie! Oprócz anestezjologii jara go męska pielęgnacja, a w wolnych chwilach dzieli się swoimi pasjami na jako. Szukaj w sieci: @Brodata_pigula.

Jola Wołosianka

Pielęgniarka systemu, specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, ratowniczka medyczna. Medycyna ratunkowa stała się jej pasją bardzo szybko i z roku na rok ta relacja się zacieśnia. Pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym i w zespołach ratownictwa medycznego. Instruktorka Europejskiej Rady Resuscytacji. Wspiera rozwój tych, którzy stawiają pierwsze kroki w medyczny świat. Współautorka projektu Medycyna Ratunkowa Praktycznie. W wolnych chwilach ratuje w górach jako ratowniczka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasjonatka narciarstwa.

Paulina Zawora

Mgr pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa internistycznego, autorka bloga na Instagramie @nurse_after_night_shift o tematyce beauty i well being – czyli jak zadbać o siebie holistycznie, naładować swoje baterie po dyżurze i odnaleźć radość w codzienności.

Krystian Bartoszczyk

Mgr pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa Pielęgniarz na oddziale intensywnej terapii i anestezjologii w szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, po godzinach koordynator transplantacyjny z ambicjami kodera. Gdy nie jest zaplątany w kable i kroplówki, eksploruje wirtualne światy. Szpitalny quest: przeżyć nocną zmianę.

Tomasz Paprzycki

Fizjoterapeuta i osteopata sportowy. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Osteopathie Schule Deutschland, European Academy of Sport Osteopathy. Pasjonat zdrowego stylu życia. Entuzjasta leczniczego oddechu. Fanatyk obserwowania ciała. Wyznawca równowagi życiowej. Instagram

Natalia Sak-Dankosky

Doktor nauk o zdrowiu, adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego WUM i specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pracująca na co dzień na bloku operacyjnym jako pielęgniarka anestezjologiczna. Jako pielęgniarka-naukowiec przez lata doskonaliła swój warsztat naukowy podczas studiów doktoranckich w Finlandii i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie zajmuje się badaniem aspektów warunkujących opiekę zorientowaną na osobę w intensywnej terapii. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się również wokół pielęgniarstwa infuzyjnego, statystyki w badaniach naukowych oraz pielęgniarstwa opartego na dowodach. Prywatnie jest szczęśliwą żoną Josha i mamą dwóch córeczek. Kocha sport i kosmos.

Aleksandra Pliszka

Absolwentka kierunku położnictwo tuż przed metą stania się lekarką. Entuzjastka zwiedzania oddziałów porodowych i zastanawiania się, co można zmienić na nich na lepsze. Gdy nie wertuje książek medycznych, czyta kryminały. W wolnym czasie wrzuca przemyślenia na instagram

Jakub Modliński

Student III roku pielęgniarstwa. Zafascynowany zawodem, a w szczególności podejściem do pacjenta, zwłaszcza tych mniejszych, choć nie najmniejszych. Na co dzień pracuje jako technik farmaceutyczny w aptece szpitalnej. W wolnych chwilach wytchnienie dają mu dobra książka, prowadzenie samochodu, fajny serial i miłe towarzystwo – w dowolnej kolejności.

Joanna Kosińska

Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Zapalona fanka anestezjologii, patient-centered-care, zwiedzania różnych ciekawych miejsc oraz Skandynawii. Na swoim profilu stara się edukować i pokazywać kawałek życia po swojej stronie zaszmacia.
@joan_the_needle

Natalia Twarduś

Ratownik medyczny, studentka pielęgniarstwa. Mój profil na Instagramie to przeplatanka humoru skoncentrowanego wokół niuansów systemu ochrony zdrowia, ale też źródło wiedzy praktycznej i teoretycznej. Na co dzień pracuję w przychodni, moją pasją są nauka, gry wideo, klocki LEGO i katowanie seriali medycznych. Interesuje mnie tematyka pielęgniarstwa chirurgicznego oraz interna, i to z nią wiążę swoją przyszłą specjalizację. @propofolek

Piotr Cielecki

Z powołania pasji i drogi życiowej jestem psychologiem zajmującym się od 11 lat pracą z biznesem. Jako syn dwojga lekarzy i bratanek dwóch pielęgniarek od dziecka poznawałem specyfikę i wyzwania, z jakimi boryka się branża medyczna. Pracuję z lekarzami, przedstawicielami medycznymi i pielęgniarkami w obszarze redukcji stresu, budowania skutecznych zespołów, usprawniania komunikacji i zarządzania zmianą. Jestem trenerem biznesu, certyfikowanym coachem ICC, absolwentem filozofii oraz psychologii.

Gilbert Kolbe

Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, absolwent studiów Executive MBA. Wicedyrektor ds. pielęgniarstwa w NZOZ Jutro Medical. Przewodniczący Zespołu ds. Promocji Zawodów przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych. @gilbert.kolbe

Izabela Fornal

Magister pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. Jest nauczycielem akademickim z prawdziwą pasją do nauki i edukacji. Na co dzień pracuje na intensywnej terapii kardiochirurgicznej, co każdego dnia pozwala jej ratować życie i dbać o zdrowie pacjentów. Obecnie prowadzi również badania naukowe i pracuje nad doktoratem. Zaangażowanie w edukację studentów i stała chęć poszerzania wiedzy inspirują ją do dzielenia się pasją i doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w dziedzinie medycyny. @nursejourney_icu

Izabela Paciorek

Magister pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej Wiecznie uśmiechnięta magister pielęgniarstwa w trakcie specjalizacji w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego. Pracuje na oddziale chirurgii ogólnej i onkologicznej w Krakowie. Brzmi uroczo, nawet kiedy porusza temat stomii i stópek cukrzycowych. Poza godzinami uwielbia podróżować, tańczyć sensual dance czy ćwiczyć na siłowni. IG / Tik Tok @pielegniarkakiriikiriii

Patrycja Pieszczek-Bober

Prawniczka, absolwentka prawa oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ekspertka w zakresie prawa medycznego. Od 2020 roku na instagramie dzieli się wiedzą z zakresu prawa medycznego oraz prawa farmaceutycznego: @prawodozdrowia.

Agnieszka Zugaj

Położna, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Lubi porody i przygotowywanie do nich! Mama Florki i Wandzi. Instagram: @polozna_mamaga.

Weronika Czapska

Magister pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. Za dnia robi notatki z pielęgniarstwa, nocą nie śpi, bo robi doktorat. Znana jako „W czepku urodzona” jest kaczką polskiego pielęgniarstwa, która potrafi pływać, latać i chodzić, a wszystko tak doskonale niedoskonale. Notorycznie notuje i prowadzi blog, trochę pielęgniarkuje w szpitalu na oddziale intensywnej terapii oparzeń, a trochę próbuje swoich sił w badaniach naukowych. Instagram: @wczepkurodzona.

Lena Serafin

Pielęgniarka, dr hab. n. o zdr. Pasjonuje się badaniem oraz wdrażaniem rozwiązań wzmacniających środowisko pracy pielęgniarek. Na co dzień pracuje jako dydaktyczka i badaczka w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Twórczyni pierwszego w Polsce programu świadomego planowania rozwoju zawodowego w pielęgniarstwie. Poza pielęgniarstwem kocha jogę i bieganie. Instagram: @nursing_professional_advisory.

Paulina Gorwa

Fizjoterapeutka, trener medyczny oraz edukatorka seksualna. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, stomatologicznej oraz ortopedycznej. Podchodzi do swoich pacjentów holistycznie, a w pracy łączy wiedzę z dziedziny seksuologii, fizjoterapii oraz terapii manualnej z tematyką sportową. Jej motto: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.